טיול לשפרוולד

  • ניתן לגלוש במבוך של תעלות בסירה דמוית קאנו.


לובנאו והשפרוולד
העיירה מציעה את המבחר הגדול ביותר של טיולי שייט בנתיבי המים של השפרוולד (Spreewald, יער נהר השפרה). היכנסו אליה וסעו למעגן הסירות. כשתלכו לאורך המזח, תראו מבחר גדול של סירות, כל אחת עם שלט המפרט את המחיר ומשך השייט. הסיורים אורכים בין שעתיים לשש שעות והסירות יוצאות כשהן מלאות בנוסעים.
השפרוולד הוא מבוך ענק, בו השפרה מתחלק לאצבעות קטנות ויוצר תבנית של נתיבי מים דמויי תעלות המתפתלים בעצלות תחת חופת העצים. במשך מאות שנים השפרוולד היה ביתם של הסורבים, עם בעל שפה ומנהגים משל עצמו. לאורך גדות הנהר בנו הסורבים בתים קטנים, מגוונים בסגנון, אך כולם מבני עץ פשוטים עם גגות גבוהים, כשבכל פינה יש פסל נחש החובש כתר.
השייט בן השעתיים מצוין ונותן טעימה טובה מהאזור וזמן לעצור ב- Lehde, כפר סורבי בו תוכלו לשתות כוס תה ולבקר במוזיאון הבנוי ממקבץ בתי-עץ בריהוט אותנטי. סירות הקאנו כמעט זהות: קונכיית עץ מושחרת, מעין שילוב בין סירת קאנו אינדיאנית לגונדולה ונציאנית. הספסלים מסודרים בשורות לאורך הסירה והמשיט עומד בירכתיים ודוחף את הסירה במים הרדודים באמצעות מוט ארוך. הסירות עוברות תחת גשרים קמורים רבים, מהם הנתיבים נעלמים באופן מסתורי אל היער. המשיט יאפשר "עצירת חמוצים", שכן השפרוולד מפורסם בייצור החמוצים והתבלינים שלאורך הגדות. בעוד הקאנו שט במים, אתם מוקפים בפעילות בלתי פוסקת: סירות העוברות כשהן מלאות בערמות חציר, ילדים בדרכם לבית הספר או הדוור המחלק את הדואר.