הדרכה בברטיסלבה

שם המלון: DoubleTree by Hilton Hotel Bratislava
כתובת: 27/A Trnavská cesta, Bratislava, 831 04, Slovakia

קצת על המלון
  • רק 3 ק"מ מנהר הדנובה
  • ממוקם בצומת של עסקים, תרבות, ספורט ואתרים היסטוריים.
  • 10 דקות ממרכז העיר ההיסטורית של ברטיסלבה, 7 דקות משדה התעופה ברטיסלבה (BTS), ו-50 דקות מנמל התעופה הבינלאומי של וינה (VIE).
  • המלון מציע בריכה מקורה ומחוממת, סאונה יבשה ורטובה, חדר כושר מודרני ומצויד באופן מלא
ערים סמוכות -
  • העיר וינה, בירת אוסטריה - כשעה נסיעה - 70 ק"מ מערבה.
  • העיר בודפשט, בירת הונגריה - כשעתיים נסיעה - 205 ק"מ דרום-מזרחה.
  • העיר ברנו, השנייה בגודלה בצ'כיה - כשעה וחצי נסיעה - 131 ק"מ צפונה.
  • העיר גראץ, העיר השנייה בגודלה באוסטריה - כשעתיים וחצי נסיעה - 270 ק"מ דרום-מערבה
  • העיר גיור בהונגריה (Győr / Raab), על גדות נהר דנובה - כשעה נסיעה - 85.4 ק"מ (בחצי הדרך בין בודפשט לווינה).
  • העיר אוסטרבה, השלישית בגודלה בצ'כיה - 2:50 שעות נסיעה - 292 ק"מ צפון-מזרחה.

קצת על ברטיסלבה -
ברטיסלבה היא בירה אירופאית מרכזית וציורית. היא מכונה "עיר גדולה קטנה", בשל ההיסטוריה המרתקת שלה, הטירות המרשימות, מבני הדת, הכיכרות המקסימות והארכיטקטורה עתיקה. טיול בעיר העתיקה מהווה מפגש עם ימי הביניים. טירת ברטיסלבה היא מהטירות היפות באירופה. טיילת גדת נהר הדנובה מציעה הפלגה מהנה, הליכה והנאה - המדגישים את קסמה של העיר.

 נתחיל מתצפית מיוחדת ממצודת ברטיסלבה החולשת על העיר, נראה את מגדלי העיר העתיקה ונהר הדנובה הזורם בליבה של העיר, נמשיך לסיור בעיר העתיקה המשלבת בתוכה מגוון סגנונות. נתחיל מהשער הצפוני, שם מצוי מגדל מיכאל, נמשיך לתצפית על העיר ומשם לתצפית בפסלים המיוחדים הפזורים בעיר, עד לשוק הציורי של העיר.


בודפשט
נצא לסיור בשני חלקי העיר, בודה ופשט, נראה את כיכר הגיבורים, אנדרטת המילניום, נהר הדנובה, בית הפרלמנט, המוזיאון היהודי ובית הכנסת המפואר שברחוב דוהני, נראה את אנדרטת הערבה הבוכייה, לזכר היהודים שנספו בשואה. לא נפסח כמובן גם על שיטוט ברחוב ואצ'י אוצ'י המפורסם. נחצה את הנהר לאזור בודה, שם נראה את המצודה הגדולה, ששימשה את בית הבסבורג, נבקר במצודת הדייגים ונעלה לגבעת גלרט לתצפית על העיר.

בודפשט – ברך הדנובה
צפונית לנהר הדנובה ישנו אזור שנקרא ברך הדנובה. האזור משלב בתוכו עיירות קטנות וציוריות. עם שדות חקלאיים, יערות עד ירוקים ונוף מהמם. הטיול ישלב בתוכו ביקור בשלוש עיירות ציוריות אסטרגום אחד ממרכזי הדת בהונגריה "סנט אנדי" עיירת האומנים עם שלל הגלריות והשווקים, וכמובן וישוגרד  השוכנת על פיתולו של הנהר המכונה "ברך הדנובה" חזרה לבודפשט בשעות הערב.

וינה
נבקר בעיר העתיקה, נראה את כנסיית סטפן הגותית, ואת כנסיית קרל הברוקית, את בנין בית העירייה המיוחד של העיר, בניין הפרלמנט, בניין האופרה, כיכר מריה טרזה הקיסרית האוסטרית הנערצת, נצפה על ארמון הופבורג, מקום מושב קנצלר אוסטריה בהווה ומשכן בית האבסבורג בעבר.

העיר ברנו
העיר ברנו היא אחת הערים העתיקות בצ'כיה, ונמצאת במחוז מורביה. יש בה שילוב מעניין של ארכיטקטורה עתיקה וכנסיות, עם ארכיטקטורה מודרנית מהזרמים המעניינים של המאה העשרים. נסייר בכיכר העתיקה עם שלל המדרחובים נצפה במרכז הקונגרסים מהעתיקים באירופה.
ברנו היא העיר השנייה בגודלה בצ'כיה. ראוי שתקדיש לה בעת ביקורכם בה, לפחות יום שלם, על- מנת שתוכלו ליהנות מהארכיטקטורה המרשימה של העיר שנבנתה בימי הביניים. מראות העיר כוללים את הקתדרלה של סנט פטר וסנט פול, פרוזדור העיר העתיקה ומנזר הכמרים הפרוטסטנטים. מטירת "ספילברק" (Spilberk), טירה מן המאה ה-13 ששימשה כבית כלא, לפני מלחמת העולם השניה, נשקף נוף מרהיב של העיר ופרבריה. בתיאטרון "רדוטה" (Reduta Theater) הפונה אל ככר שוק ימי הביניים , מוצגות אופרטות צבעוניות המבוססות על פולקלור מקומי.